Branże

Analizatory barwy umożliwiają precyzyjny pomiar zgodny z obowiązującymi normami. Stosowane są w wielu branżach: chemicznej, przemysłowej, kosmetycznej, farmaceutycznej itd. Są narzędziem, które w prosty, ale skuteczny sposób wspomaga proces produkcji i kontroli jakości, a w konsekwencji ma wpływ na estetykę produktu i jego rozpoznawalność.

Analizatory barwy i połysku umożliwiają szybkie i precyzyjne pomiary w laboratorium i w terenie.

Zwarta i ergonomiczna konstrukcja oraz systemy do wizualnego i automatycznego pomiaru barwy pozwalają na kontrolę koloru w całym procesie projektowania i produkcji, aż po sprzedaż detaliczną. Znajdują one swoje zastosowanie przy produkcji farb, lakierów, żeli, tworzyw sztucznych, proszków, granulatów, past, maści, kosmetyków, tekstyliów oraz żywności i napojów.

Pomiar wizualny

Urządzenia, w których pomiar barwy próbki następuje w wyniku porównania jej ze szklanymi bądź płynnymi wzorcami odniesienia.

Automatyczny pomiar koloru w cieczach

Urządzenia przeznaczone do analizy barwy w cieczach transparentnych (przezroczystych), z których część umożliwia podgrzanie i utrzymanie temperatury próbki powyżej „punktu zmętnienia”.

Automatyczny pomiar odbicia i połysku

Przenośne i stacjonarne spektrofotometry przeznaczone do pomiaru barwy, współczynnika odbicia oraz połysku ciał stałych, płynów i proszków, mające zastosowanie w wielu branżach przemysłu.

Akcesoria, kuwety, wzorce